Haber Detayı
13 Mayıs 2022 - Cuma 08:44 Bu haber 1746 kez okundu
 
Eğitim Bir Sen Şiran Şubesinden Basın Açıklaması
Şiran Eğitim-Bir-Sen Şube Yönetimi geçtiğimiz günlerde Türk Eğitim-Sen’in iftar programıyla ilgili gazetemizde çıkan habere cevap vererek haberde geçen okul idarecilerince yeni göreve başlayan öğretmenlerin baskıyla üye yaptırıldığı iddialara karşın “Bu iddianın sahibi okul idarecilerinin çoğunluğunun kendilerinde olduğunu unutmuşlar, hatırlatıyoruz” dedi.
ŞİRAN Haberi


Şiran Eğitim-Bir-Sen Şube Yönetimi geçtiğimiz günlerde Türk Eğitim-Sen’in iftar programıyla ilgili gazetemizde çıkan habere cevap vererek haberde geçen okul idarecilerince yeni göreve başlayan öğretmenlerin baskıyla üye yaptırıldığı iddialara karşın “Bu iddianın sahibi okul idarecilerinin çoğunluğunun kendilerinde olduğunu unutmuşlar, hatırlatıyoruz” dedi.

Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada Eğitim-Bir-Sen olarak daima ayrıştırmacı yaklaşım ve açıklamalardan uzak durdukları, başka bir sendikayı hedef alan açıklamalar yapmadıkları ifade edilerek, “Müslüman alemini birleştiren mübarek Ramazan ayının kalbi Kadir gecesinde, Şiran Türk Eğitim Sen şubesince, bu gecenin birleştiriciliğine tamamen tezat bir açıklama yayınlanmıştır.  28.04.2022 tarihli Şiran Gündem Gazetesinde yayınlanan “Şiran Türk Eğitim-Sen İftar Yemeğinde Buluştu” başlıklı haberde, “yetkili sendika” olarak doğrudan hedef gösterildiğimiz görülmüştür. Dolayısı ile tarafımıza cevap hakkı doğmuştur.

Okul idarecilerince özellikle yeni göreve başlayan öğretmenlerin baskı ile üye yaptırıldığı iddia edilmektedir. Bu iddiaların sahibi, okul idarecilerinin çoğunluğunun kendilerinde olduğunu unutmuşlar, hatırlatıyoruz.

Eğitim Bir Sen olarak daima ayrıştırmacı yaklaşım ve açıklamalardan uzak durduk, yıllardır imza attığımız onlarca organizasyonun hiçbirinde başka bir sendikayı hedef alan açıklamalar yapmadık. Safiyane duygularla bir araya gelmiş insanları kullanan; iftar sofrasının temizliğini, şahsi menfaatleri için kirleten bu açıklamayı şiddetle kınıyoruz.

Bu vesile ile kendilerini Şiran’da Eğitim Bir Sen’in elde ettiği başarıyı doğru analiz etmeye davet ediyoruz.  Böyle ucuz iftiralar ile kendi başarısızlıklarınızı saklayamazsınız. Bir kez daha vicdanları yaraladınız.  Biz eğitimde kutuplaşmayı, ayrışmayı bütünü ile reddettik, camiamızdaki her bir  meslektaşımızın kapısını çaldık, gönülleri kazandık.  Bundan böyle de Şiran’da eğitim ortamında ayrışma ve kutuplaşmaya izin vermeyecek, bu tür oyunlara da alet olmayacağız.

Yetkili oldukları dönemlerde eğitim çalışanlarına hiçbir kazanım sağlayamayanlar, her 15 Mayıs mutabakat çalışmaları dönemi geldiğinde en güzel yaptıkları  “çamur at izi kalsın” politikası ile gerçek yüzlerini yapmış oldukları bu açıklama ile göstermişlerdir.  Kamuoyunu ve eğitim çalışanlarını yalan yanlış ithamlar ile her zaman eğitim çalışanlarının yanında olan Eğitim Bir Sen’in eğitim çalışanlarına

sağladığı birileri için sadece hayal olabilecek kazanımları görememezlikten gelip, Eğitim Bir Sen’in eğitim çalışanları nezdinde karşılık görmesini hazmedemeyenlerin bir çıkışıdır. Yetkili oldukları dönemlerde yaptıkları icraatları erken unutma hastalığı ile unutmuşlardır. Biz onların hastalığına çare olup, yaptıkları ve yapmak istediklerini unutmadık, unutturmayacağız.

Bizim tarihimizde bagajında üye formu taşıyan bakanımız hiç olmadı. Hiç bir siyasi bizim adımıza üye olun baskısı yapmadı. Emekli olan, askerde olan ve hatta ölen kişileri henüz KBS yok iken yetkili olacağız diye üye saydırmadık. Falan sendika yetkili olmasın diye bir başka sendika üyelerini ayartarak hülle ile üye yapmadık. Hiçbir okul müdürü üyemiz henüz atanan eğitim çalışanlarının stajyerlik evraklarının arasına üye formlarını koyarak bilmeden imza ettirmedi. Üye sayımızı sizin gibi 9 günde değil, 9 yılda arttırarak yetkili sendika olduk. Biz hiçbir zaman özü başka, sözü başka olmadık. Siyasetin arka bahçesi bir politika izlemedik. Sendikal ziyaretlerimizi yanımızda siyasetçi alarak yapmadık. Hiçbir okul müdürü üyemiz başka bir sendikaya üye olan aday öğretmeni “Benden habersiz nasıl üye olursun?” diyerek azarlamadı. Yukarıda saydığımız bu uygulamaları yetkili olduğu dönemlerde yapanların durumu ortadadır.  Eğitim Bir Sen olarak hiç kimseyi ötelemeden kucak açmamız, yardımına koşmamız sayesinde Türkiye’de olduğu gibi Şiran’da da büyüdük. Türkiye’de, Gümüşhane’de ve Şiran’da yetkili olduk. Hiçbir zaman üyelerine, eğitim çalışanlarına desteğini esirgemeyen Eğitim Bir Sen, Meb’in yaptığı tüm sınavlara üyelerini hazırlayarak bu sınavlarda başarılı olmasını sağlamıştır.  Bu başarıyı kıskananlar, yalan yanlış iftiralar ile kavram karmaşasını dün olduğu gibi bugün de yapmaktadırlar. 

Yaptığımız ve yapacağımız tüm çalışmaların arkasında durarak büyümeye devam ettik, devam edeceğiz.”

Kaynak: () - MURAT TUĞ Editör:
 
Etiketler: Eğitim, Bir, Sen, Şiran, Şubesinden, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Basın İlan Kurumu
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Giresunspor
0
0
0
0
0
0
2
Ümraniyespor
0
0
0
0
0
0
3
Trabzonspor
0
0
0
0
0
0
4
Sivasspor
0
0
0
0
0
0
5
MKE Ankaragücü
0
0
0
0
0
0
6
Konyaspor
0
0
0
0
0
0
7
Kayserispor
0
0
0
0
0
0
8
Kasımpaşa
0
0
0
0
0
0
9
İstanbulspor
0
0
0
0
0
0
10
Hatayspor
0
0
0
0
0
0
11
Adana Demirspor
0
0
0
0
0
0
12
Gaziantep FK
0
0
0
0
0
0
13
Galatasaray
0
0
0
0
0
0
14
Fenerbahçe
0
0
0
0
0
0
15
Fatih Karagümrük
0
0
0
0
0
0
16
Beşiktaş
0
0
0
0
0
0
17
Başakşehir FK
0
0
0
0
0
0
18
Antalyaspor
0
0
0
0
0
0
19
Alanyaspor
0
0
0
0
0
0
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


huseyin_turan_287978e82a919da31fd2.jpg
Arşiv
Haber Yazılımı